poniedziałek, 23 listopada 2009
Gulasz z bobem
Moja siostra obecnie jest wegetarianką. Więc z okazji jej wizyty musiałam coś przygotować bez mięsa. A że ona lubi bób, a ja miałam spory zapas w zamrażalniku, uznałam że taki gulasz to dobry pomysł na tą okazję.
Kurczak w sosie z suszonych pomidorów
Uwielbiam suszone pomidory. Wszystko zaczęło się od wycieczki do słonecznej Italii. Tam na targowisku niedaleko uniwersytetu w Padwie kupiłam pierwszą paczuszkę takich pomidorków. Na kolejne namówiłam moja teściową, która po kupieniu paczki również dla siebie i szybkim zjedzeniu jej, jak mantrę obecnie powtarza, że mogła kupić wiecej :) Ja z kolei staram się uzywac specjału ostroznie, bo kolejna okazja na ten przysmak moze pojawić się dopiero latem, kiedy to poprosze koleżankę, by mi takie pomidorki z Włoch przywiozła :)
poniedziałek, 09 listopada 2009
Ciasto dyniowe
Ojej, jakie mam zaległości. Ciasto to piekłam w okolicach Halloween, kiedy to wszyscy robia coś z dyni. Mój mąż przyniósł kawałek od mojej tesciowej i "kazał" mi coś z niej zrobić. Na zupę nie miałam ochoty, wymyśliłam więc ciasto.
Paszteciki z ciasta francuskiego z kapustą kiszoną
W pracy podsłuchałam ciekawą rozmowę o bigosie. Sednem jej była rola kapusty kiszonej w jesiennym menu. Zamarzyłam o posiłku z tym specjałem. Nie chciałam, by skończyło się na kotlecie z kapustą (choć i tak też było, bo w końcu kilogram kapusty to spora ilość jak na jeden posiłek ;). A że było już dosyć późno, wymyśliłam coś prostego, smacznego, szybkiego do realizacji.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... PustaMiska - akcja charytatywna

Durszlak.pl